0 Kč

VLASOVÁ ZÁCHRANKA

Rostlinné barvení snadno a lehce....

Jak zvolit kadeřníka, pro ten nejlepší pocit z vlasů...

Hledám, ale marně...

Drahé ženy, téma, kterému bych se ráda věnovala, je volba kadeřníka.

Nejen události posledních několika let zpřetrhaly a dále zpřetrhávají vazby mezi kadeřnicemi/kadeřníky, na které byly doposud zvyklé. V mnoha případech se tyto původní vazby již neobnovily.

Co se vlastně stalo? Vědomí žen dosáhlo vyšší úrovně a péče o vlasy začala být oblastí, kde mnohé z nich pocítily nový druh "nespokojenosti", který dposud neznaly. V jiných případech zpřetrhaly vazby okolnosti, což vedlo k další vlně hledání nových cest a možností.

Najednou již začalo u velké spousty žen záležet na tom, kdo se jejich vlasů dotýká a jak! I dnes se stává, že dlouhá léta "jakš takš" spokojené ženy pojednou začínají vnímat, že se při návštěvě svého kadeřníka již necítí tak, jako dřív.

V tomto okamžiku přichází na řadu možnost změny, kdy si již VĚDOMĚ ZVOLÍTE SVÉHO KADEŘNÍKA ČI KADEŘNICI...

Co vše však zohlednit, aby celý proces hledání proběhl hladce? Dříve velice dobře fungovalo doporučení někoho z blízkého okolí, ke komu máte důvěru a on sám má dobrou zkušenost.

Nyní však, kdy úroveň vědomí může být značně rozdílná i mezi dříve stejně naladěnými ženami, není doporučení vždy stěžejní a nemusí zaručit přesně to, po čem toužíte.

Pokud však cítíte, že se ženou, která Vám doporučení dala plně rezonujete, máte skvělý zdroj, který je moudré prozkoumat.

Níže uvedu několik bodů, které považuji za důležité a mohou velice usnadnit Vaše hledání.

Internet, inzerce, sociální sítě...

Mnoho kadeřnic velice aktivně funguje na sociálních sítích, webových stránkách, některé inzerují služby formou letáků, vizitek atd... Již v tomto okamžiku máte možnost zjistit si mnoho informací a nacítit se na to, zda s Vámi tato osoba rezonuje. Velice důležitý je i telefonický kontakt, ze kterého si již můžete vytvořit dostatečný obraz, zda této osobě věnujete do rukou své drahocenné vlasy.

Volba prostředí

Pokud se rozhodnete navštívit nový salon poprvé, bedlivě se rozhlédněte. Jak na Vás prostor působí, čím je vybaven, v jakých barvách i materiálech je interiér?

Jak prostor voní - toto je velice důležité - pokud jste již velice vědomá žena, může být vůně důležitým ukazatelem, zda takovýto salon zvolit, neboť spousta salonů voní silně syntetickými vůněmi z produktů "profesionální péče". V tomto případě byste těmto vůnim byla vystavena po celou dobu návštěvy salonu, což může být i poměrně dlouhá doba.

Soukromí - pro ženu, která si již hluboce uvědomuje důležitost svých vlasů, je právě soukromí a intimní prostředí velice cenné. Zejména po umytí, kdy jsou vlasy mokré, se mohou ženy cítit nepřjemně, pokud by měly být vystaveny na odiv dalším návštěvníkům salonu (v horším případě kolemjdoucím přes prosklené vitríny), což dříve bývalo velice běžné. Pokud tedy preferujete soukromí, ujistěte se, že jej budete mít po celou dobu pobytu v salonu. Je-li Vaším nejintimnějším prostorem Váš domov, je variantou služba do domu. 

Možnost volby - kadeřníci/kadeřnice jsou TI, kteří sahají na vlasy tedy jak jsem již zmínila na to, co je pro Vás velice cenné,a přes to jsou to mnohdy lidé, které vůbec neznáte. Je za mě naprosto v pořádku chtít se s touto osobou před tím, než vezme nůžky do rukou, seznámit. Není zatím obvyklé, aby samotnému úkonu předcházela osobní konzultace, ale jsem přesvědčena, že právě tato varianta setkání vrací ženám možnost volby zpět do jejich rukou.

Na této shůzce je důležité nechat si vlasy umýt, obeznámit se s čím kadeřnice pracuje a čím hlavu umývá (zde pozor, balení šamponu u mycí mísy nemusí nutně obsahovat originální šampon, ale šampon té nejlevnější kvality - dříve obvyklá kadeřnická praxe). Naladit se na způsob, jakým vlasy umývá - rychlost, síla, masáž atd.... VŠE MÁ BÝT PŘÍJEMNÉ! Po mytí máte mít pocit, jako by hlava byla lehčí a byla Vám věnována maxiální péče.

Po mytí si nechte čas na popovídání o Vaší představě. Pokud kadeřnice tuto konzultaci nenabízí a přesto ji chcete navštívit, lze vše vyřešit tím, že prostě přijdete pouze na umytí a vyfoukání :).

Sahá mi na vlasy - není tajemstvím, že vlasy mají schopnost vést energii (podrobněji se tímto tématem budu zabývat v dalších článcích) a tudíž při mytí vlasů, stříhání a i barvení a foukání - po celou dobu, co se Vás kadeřník či kadeřnice dotýká - dochází k výměně energie jak od Vás ke kadeřnici tak od kadeřnice k Vám.

Pokud se Vám podaří najít kadeřnici, která své řemeslo dělá s láskou a úctou, stane se každá taková návstěva radostí. Vlasy se s kadeřnicí dokáží propojit, a pokud je vědomá, bude přesně vědět, co potřebují. Budete spokojená a budete cítit, že Vy i Vaše vlasy dostaly to nejlepší...

Hovoříme zde o vědomé volbě kadeřnice/ka na dlouhou dobu, proto by takovéto setkání mělo být zdarma a vytvořit prostor oběma stranám vyjádřit, zda další spolupráce je či není žádoucí. Neboť i ten, kdo o Vaše vlasy pečuje má tímto možnost volby.

Přeji Vám, ať se Vašim vlasům dostane plné a vědomé péče.